آنتی اکسیدان ها و نیاز ضروری بدن به آنها کدامند؟

آنتی اکسیدان

آنتی اکسیدان ها ترکیباتی هستند که در بدن و همچنین در بسیاری از میوه ها و سبزیجات یافت می شود. مهمترین عملکرد آنها محافظت از سلول های بدن در برابر آسیب های رادیکال آزاد است. این خود باعث جلوگیری از پیری زودرس، چین و چروک پوست و بیماری های مزمن مختلف می شود. در حقیقت، اگر سطوح رادیکال های آزاد در بدن یکسان باقی بماند، این مولکول های ناپایدار انباشته شده  و در نهایت باعث تخریب DNA و دیگر ساختارهای سلول های بدن می شود، در نتیجه خطر ابتلا به بیماری های مزمن افزایش می یابد.

انواع آنتی اکسیدان ها و نحوه کار آنها

مناسب ترین روش برای طبقه بندی آنتی اکسیدان ها این است که بدانیم که آیا آنها محلول در آب یا محلول در چربی یا هر دوی آنها می باشند. آنتی اکسیدان های محلول در آب برای مبارزه با رادیکال های آزاد موجود در پلاسمای خون استفاده میشود. آنهایی که محلول در چربی هستند، با رادیکال های آزاد موجود در غشای سلولی مبارزه می کنند. آنتی اکسیدان ها در برخی از ویتامین ها و مواد معدنی وجود دارد که مصرف آن به صورت منظم می تواند بسیار سودمند باشد. ویتامین A، E،  K و C، مس، روی، ید و منگنز منابع غنی آنتی اکسیدانها هستند همچنین آنتی اکسیدان های طبیعی موجود در بدن مانند پروتئین های خاصی مثل گلوتاتیون و اسید آلفا لیپوئیک و بعضی از هورمون ها مثل ملاتونین است.

مزایای آنتی اکسیدان ها

بسیار ضروری است که مزایای رژیم غذایی حاوی آنتی اکسیدان، را درک کنیم و بکار گیریم. حفظ سطح بالای آنتی اکسیدان ها در خون، باعث کاهش خطر آسیب اکسیداتیو می شود. در نتیجه، می توان با دریافت آنتی اکسیدان، از خطر بیماری های مزمن مرتبط با سرطان، قلب و دیابت جلوگیری کرد. آنها همچنین به تقویت عملکرد مغز و ریه کمک کرده و چشم ها، پوست و مو را سالم نگه می دارند. بهترین راه برای ترکیب آنتی اکسیدان ها در رژیم غذایی شما مصرف غذاهای طبیعی و فصلی است.

حتماً بخوانید »»»
این 9 ماده غذایی برتر دنیا را حتما مصرف کنید

به غیر از مواد غذایی طبیعی، مکمل های آنتی اکسیدان، نیز در بازار موجود می باشند ولی تحقیقات نشان داده مصرف این مکمل ها چندان هم اثرات مثبت زیادی نخواهند داشت. به عنوان مثال دوزهای زیاد ویتامین A  می تواند منجر به زایمان سخت در زنان شود. همچنین خطر ابتلا به سرطان و بیماری های قلبی عروقی را افزایش می دهند. علاوه بر این، مصرف بیش از حد ویتامین E با افزایش بالقوه مرگ و میر همراه است. در حالت ایده آل، قبل از مصرف هر نوع مکمل باید با یک پزشک مشورت کنید.


همچنین بخوانید :

آنتی اکسیدانهای این مواد غذایی خوشمزه را دست کم نگیرید


منبع: Healthifyme
ترجمه و نگارش: تیم مزه پیچ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .