گردشگری غذایی و برترین امتیازات آنرا بشناسید

اهمیت گردشگری غذایی

اصولا بسیاری از افراد، علاقمند به خوردن و تجربه کردن غذاها، خوراکی ها و نوشیدنی های متنوع و خوش طعم در مناطقی غیر از محل سکونت شان می باشند.
بجز این، اکثر این افراد از اینکه بتوانند در سفرها و گردشهای تفریحی شان، این علاقه خود را به طرز متفاوتی در مقصد تجربه کنند، برای آنان بسیار جالب و دوستداشتنی می باشد. این روش و سیاق را گردشگری غذایی می گویند.

شرکت در تورها و برنامه های خاص، بهترین انتخاب این دسته از افراد می باشد، چرا که آنان می توانند به هر دوی این علاقه ها( گردشگری و خوراکی ) بصورت یکجا دست پیدا کنند.

البته استفاده از واژه “گردشگر” نباید ما را به این اشتباه بیاندازد که گردشگری غذایی، صرفاً سفر به مناطق دوردست و دارای فرهنگ و رسوم متفاوت است.
بلکه طی مسافتی از محل سکونت خود برای تجربه مزه و طعم خوراکی ها و نوشیدنی های مورد علاقه مان، ساده ترین و ملموس ترین تعریف از گردشگری غذایی می باشد.(حتی در محله ای دیگر از شهر محل سکونت).

رستورانها و گردشگری غذایی

بنابراین گردشگری غذایی، مسافرت و یا هرگونه طی مسافت برای تجربه محصولات خوراکی و محصولات منحصر به فرد یک منطقه است.
همانطور که صنعت گردشگری به سرعت در حال تکامل است. گردشگری غذایی هم به تناسب در حال تکامل و رسیدن به نقطه ایده آل خود است.

گردشگری غذایی به هر دو حیطه خوراکی ها و نوشیدنی ها مرتبط است و به طیف گسترده‌ای از مشاغل غذایی از جمله؛ فروشندگان خیابانی تا رستوران ها و کارخانجات و کلیه تجارت هایی که با مواد خوراکی و نوشیدنی در ارتباط است، مربوط می‌شود.

گردشگری غذایی و کافه ها

غذاها در گردشگری غذایی

گردشگری آشپزی، شاخه ای از گردشگری غذایی

در کنار صنعت گردشگری غذایی می توان از گردشگری آشپزی هم نام برد.
صنعتی که هدف آن ارائه آموزش هایی در زمینه نحوه پخت و سِرو غذاهای مقصد می باشد. این آموزشها علاوه بر روش های مرسوم تهیه غذاهای محلی و مخصوص مقصد، شامل تاریخچه غذایی، تکنیک های آشپزی و باورها فرهنگی و رسم و رسوم غذایی آن مقاصد گردشگری نیز می باشد.

ایونت ها، رویدادها و جشنواره های غذایی در مقاصد گردشگری مختلف، که مجموعه ای کامل از فرهنگ، غذا و گردشگری را ارائه می دهند، بهترین نمونه از کاربرد این صنعت می باشند.

گردشگری آشپزی

گردشگری آشپزی و گردشگری غذایی

گردشگری غذایی و آثار آن بر دیگر صنایع و خدمات

گردشگری غذایی با داشتن اثرات مثبت زیادی، که به چند نمونه از آن اشاره خواهیم داشت؛ می‌تواند در رشد این صنعت در کنار صنعت مادر یعنی “گردشگری” ، فرصت بسیاری برای افراد و سازمان ها ترسیم کند.

تاثیرات مثبت اقتصادی

طبق گزارش انجمن جهانی گردشگری غذایی بازدیدکنندگان عادی تقریبا ۲۵ درصد از بودجه سفر خود را برای تهیه خوراکی و نوشیدنی در مقاصدشان مصرف می‌کنند. این رقم می‌تواند در مقصد گران قیمت تا ۳۵ درصد و در مقصد ارزانتر تا ۱۵ درصد باشد. علاقمندان مواد غذایی نسبت به مسافران عادی نیز کمی بیشتر از ​​۲۵ درصد را صرف مواد خوراکی و آشامیدنی می‌کنند.

البته برآورد دقیق تاثیر اقتصادی گردشگری مواد غذایی و آشامیدنی در بهترین حالت، بسیار دشوار است. چرا که، نیازمند تعیین دقیق تعداد زیادی مسافر در یک منطقه می باشد. اما این بر ما پنهان نیست که استفاده از خوراک و نوشیدنی های مخصوص هر مقصد گردشگری، یکی از بدیعی ترین رفتار هر گردشگر می باشد.

بد نیست که اشاره ای هم داشته باشیم؛ به افزایش محبوبیت گردشگری غذایی از نگاه سایت ویکی پدیا و اهمیت این شاخه از صنعت گردشگری؛

در حال حاضر ارتباط میان گردشگری ماجراجویانه و غذا روزبه‌روز بیشتر و بیشتر می‌شود، به‌طوری‌که نزدیک به یک‌سوم از برگزارکنندگان تورهای ماجراجویانه می‌گویند که مسافرانشان از آنها خواسته‌اند که تجربه انواع مواد غذایی ناشناخته مقصد را به‌عنوان بخشی از تجربه سفر بگنجانند.

بنابراین با سرمایه گذاری بر روی این بخش می‌توان سهم استفاده از خوراکی ها و نوشیدنی ها را در سبد گردشگران بالا برد.

گردشگری در شب

نتایج قابل ملاحظه گردشگری غذایی بر اساس شواهد

تحقیقات سال ۲۰۱۶ انجمن جهانی گردشگری غذایی نشان می‌دهد که ۹۳ درصد از مسافران اکنون می‌توانند گردشگران خوراک و مواد غذایی باشند.
چرا که علاوه بر سفر؛

  • در صرف غذا یا نوشیدنی در مقاصدشان مشارکت کرده‌اند.
  • در برخی از زمان‌ها آنها ممکن است از یک مدرسه آموزش آشپزی هم دیدن کنند.
  • در یک تور غذا که صرفا هدف آن آشنایی با مکان، روش تهیه و سرو غذاها و آشامیدنی های محلی می باشد، شرکت داشته باشند.
  • یا از فروشگاه مواد غذایی محلی و یا غذاهای لذیذ آن مناطق خرید کنند. این‌ها انواع فعالیت هایی است که مسافران مواد غذایی را مشغول و سرگرم می‌کند.

گردشگری غذایی و رونق انواع صنایع

گردشگری غذایی با مزایای قابل قبولی که در ادامه لیست کرده ایم؛ میتواند باعث رونق صنعت در هر منطقه شود:

  • افزایش حضور بازدید کننده در منطقه و به تبع آن تقاضای بیشتر برای امور جانبی مسافران از قبیل حمل‌و‌نقل، رستوران ها، هتل ها و غیره
  • پوشش بیشتر رسانه ها
  • مزیت رقابتی جدید که همان مواد غذایی و نوشیدنی منحصر به فرد هر منطقه است.
  • افزایش درآمد مالیاتی دولتی بخاطر افزایش رونق کسب و کارهای غذایی
  • افزایش آگاهی عمومی در مورد گردشگری در تمام جوانب و از همه مهمتر نشان دادن فرهنگ غنی هر منطقه
  • افزایش غرور و افتخار جامعه در مورد مواد غذایی و نوشیدنی های  هر منطقه

همچنین گردشگری غذایی در کمک به کشاورزی و دامداری هر منطقه کمک قابل توجه ای می‌کند؛ چون منشأ هر غذایی از کشاورزی و دامداری است.

تأثیر اقتصادی گردشگری مواد غذایی به عنوان یک صنعت کلی می‌تواند خیلی بیشتر از گردشگری باشد. زیرا شامل انواع بسیار گسترده‌ای از کسب و کارهای تکمیلی است که به تعداد زیاد مسافر کمک خواهد کرد.

صنعت دیجیتال و گردشگری غذایی

از آنجا که کاربران دنیای اینترنت روز به روز افزایش یافته و این حوزه گسترده تر شده و پوشش دهنده و پاسخگوی سهم زیادی از نیازهای افراد است. می توان به یقین گفت که؛ هر ساله بسیاری از گردشگران غذا و خوراک از طریق اینترنت و دنیای دیجیتال با مقاصد گردشگری بیشتری آشنا می شوند.

در بعضی از این مقاصد گردشگری، چیزی که بیشتر مورد توجه است این می باشد که صنعت غذا و خوراک بیشترین جاذبه و  هیجان ممکن را برای یک سفر تفریحی و خوشایند در بسیاری از افراد بر می انگیزاند.

اینترنت و غذا

بنابراین ضرورت و نیاز به منابع آنلاین، جهت افزایش اطلاعات و آگاهی افراد از تمامی جنبه های گردشگری غذایی و ترغیب آنان به سفر به مقاصد گردشگری غذایی ، بیش از پیش احساس می شود.

گردشگری غذایی در فرهنگ ها و سراسر دنیا

این نوع گردشگری، علاوه بر مزایای اقتصادی که در مطالب قبلی به آن اذعان شد. اهداف عالی تری را که مربوط به شناخت و توجه به آداب و رسوم و فرهنگ هرکشوری است، دنبال می‌کند. بازدیدکنندگان از سایر کشورهای جهان با فرهنگ متفاوت سفر می‌کنند و باعث تبادل فرهنگ و آداب و رسوم خود می‌شوند. میزان گردش مالی گردشگری غذا در سطح جهان در حال حاضر ۲۰۰ میلیارد دلار در سال، برآورد شده است.

کشورهای مهم گردشگری مواد غذایی

بازار اصلی این گردشگری، کشورهای اروپا و آمریکای شمالی می باشند. در اروپا، کشورهایی مثل اسپانیا، فرانسه و ایتالیا در تلاش هستند خود را پایه گذار گردشگری غذایی در اروپا معرفی کنند. چیزی که ژاپن، هند و تایلند درصدد هستند تا خود را پایه گذار این بازار در آسیا بدانند.

اما در زمینه گردشگری غذایی زیر مجموعه ای به نام غذای حلال است. که مربوط به کشور های اسلامی است. همین امر کافی است که توجه ویژه ای به این قضیه شود. طبق گزارش ها هر گردشگر مسلمان در سال ۲۰۱۸  بالغ بر ۱۳۷۴ دلار بابت تجربه کردن غذاهای مقاصد سفرشان، هزینه کرده اند. به طور کلی، در حال حاضر حدود ۱۸۰ میلیارد دلار در بخش سفرهای اسلامی در سطح دنیا هزینه می‌شود.

گردشگری غذایی ایران فرصتی عالی برای درآمدزایی پایدار

کارشناسان و صاحب نظران ایرانی معتقدند که بیش از ۲۵۰۰ نوع غذا و ۱۰۹ نوع نوشیدنی و نان و شیرینی در ایران وجود دارد. اگر چه سبک آشپزی ایرانی یکی از سه مکتب اصلی غذا در کنار سبک آشپزی رومی و چینی در جهان به شمار می‌رود. اما متأسفانه غذاهای محلی ایران هنوز هم برای خود ما ایرانیان ناشناخته است. تا جایی که حتی خانم های ایرانی هم در آشپزخانه هایشان با تعجب نمی‌دانند که چه غذایی درست کنند.

کشور ما با آب و هوای متنوع و زیر کشت داشتن انواع محصولات اولیه غذایی، دارای پتانسیل بالایی برای تبدیل شدن به یک مقصد برای گردشگران مواد غذایی ؛ چه مسلمان و چه غیر مسلمان است. برای مثال؛ استان گیلان یکی از استان هایی است که با تنوع غذایی بالایی که دارد؛ می‌تواند به عنوان یک مقصد برای گردشگری مواد غذایی، در سطح کشور مطرح شود.

کلام آخر

گردشگری غذا می تواند در برنامه ریزی متولیان گردشگری، هم بعنوان هدف اصلی سفر، برای آنهایی که با روحیه کنجکاو خود سعی در شناخت غذایی یک منطقه دارند؛ و هم بعنوان یک برنامه مکمل در تمامی تورهای گردشگری با هر هدفی گنجانده شود. غذا در واقع فقط یک ماده مصرفی نیست، بلکه یک خوراک فرهنگی است که در خود فرهنگ و آداب و رسوم مردم بومی یک منطقه را جای داده است.


همچنین بخوانید :

۱۰ شهر با بهترین غذاها برای مسافران و توریست های سراسر دنیا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .