پاپ کورن | خواص فراتر از تصور پاپ کورن یا ذرت بو داده

خواص پاپ کورن

شما ممکن است از این حرف شگفت زده شوید که پاپ کورن یا ذرت بو داده یکی از تنقلاتی است که، می توانید حتی زمانی که رژیم لاغری و کاهش وزن دارید هم از آن استفاده نمائید. خواص پاپ کورن را بسیار بالا شمرده اند و این بخاطر این است که این نوع از تنقلات حاوی میزان بالایی از فیبر بوده و مقدار خیلی کمتری از کالری را در مقایسه با سایر تنقلات در خود دارد.

اما به این توجه داشته باشید که اگر پاپ کورن را با میزان زیادتری از روغن و یا کره تهیه و درست کنید (این عمل بیشتر در فروشگاه های فست فود و غرفه های فروش مواد غذائی در سینما انجام می شود) به میزان بسیاری بیشتری کلسترول و کالری به بدن خود تحمیل می کنید.

در هر حال استفاده از تنقلات بعنوان میان وعده کار غیر مناسبی نیست چرا که شما را تا وعده غذائی بعدی با انرژی نگه می دارد اما این را باید دانست که برخی از تنقلات همچون پاپ کورن بهتر از دیگر تنقلات هستند، چرا که میزان کالری کمتری داشته و اثرات تغذیه ای بهتری بهمراه دارد و شما را به مدت بیشتری پرانرژی و فعال نگه می دارد.
بنابراین از لیست بلند بالای میان وعده ها، پاپ کورن با اختلاف درصدر است.

این خاصیت مغذی و مهم پاپ کورن از دانه ذرتی است که از آن درست می شود.
چرا که؛

پاپ کورن یک دانه کامل و مغذی است

اصصلاح «دانه کامل» وقتی که به کاربرده می شود، معمولاً ذهن افراد را به سمت جوانه گردم و یا بلغور جو می برد. اما پاپ کورن نیز از این دسته محسوب می شود. در حقیقت افرادی که از پاپ کورن در برنامه غذایی خود استفاده می کنند در حدود ۲/۵ برابر بیشتر از افرادی که پاپ کورن نمی خورند از مواد مغذی دانه های کامل بهره مند می شوند چرا که فیبر لازم برای بدن شان تامین می شود.( مردان به ۳۸ گرم فیبر و زنان به ۲۵ گرم از این ماده در رژیم غذایی روزانه خود نیازمندند).

حتماً بخوانید »»»
میوه خشک يا میوه تازه ، دو پادشاه بامزه

پاپ کورن دارای مواد مغذی به میزان مناسب است

پاپ کورن نه تنها غنی از فیبر می باشد بلکه منبعی برای تامین پروتئین نیز می باشد. یک کاسه متوسط از پاپ کورن دارای ۴ گرم فیبر و تقریباً ۴ گرم پروتئین بوده و  در حدود ۱۱۰ کالری دارد. این ترکیب از مواد مغذی، پاپ کورن را بعنوان یک میان وعده بسیار مناسب قرار می دهد.

پاپ کورن دارای آنتی اکسیدان می باشد

ممکن است این واقعاً حرف عجیبی باشد،اما پاپ کورن حاوی پلی فنول می باشد که نقش آنتی اکسیدانی و محافظت در برابر تخریب سلولی دارد. این ترکیبات درست مشابه به ترکیبات موجود در انواع توت ها و چای بوده که با سلامت قلب و کاهش خطر ابتلا به سرطان ارتباط دارند.

پاپ کورن دارای کالری بسیار کمی می باشد

در کل، پاپ کورن با هوا پر می شود و شما باید به این توجه کنید که زمانی که پاپ کورن پف کرده نسبت به زمانی که بصورت دانه است میزان بیشتری پروتئین داشته و در عوض از میزان کالری بسیار کمتری برخوردار است. هر فرد با خوردن یک کاسه متوسط از پاپ کورن تقریباً ۱۰۰ کالری دریافت می کند که این میزان نسبتاً مقدار کمی کالری نسبت به دیگر تنقلات می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .