چگونه می توان یک کارمند پرانرژی با بیشترین فعالیت ورزشی شد؟

کارمند و فعالیت ورزشی

احتمالا این یک روال عادی در یک روز کاری برای اکثر افراد با عنوان کارمند است که؛ بدون اینکه تمرین و یا فعالیت ورزشی خاصی داشته باشند، همه روزهای کاری را به اتمام می رسانند. شاید شما هم که کارمند هستید تا به امروز، هیچ وقت به لیست امور روزمره کاری تان فعالیت ورزشی را نیافزوده اید.

کارمند و روزهای کاریاین یک پیشنهاد نیست، بلکه این یک اجبار است که یک کارمند حتما یاد بگیرد که یک فعالیت ورزشی را در امور روزمره کاری اش بگنجاند، حتی اگر روز شلوغ کاری در پیش داشته باشد.

تمرین ها و فعالیت های ساده ورزشی و کارساز برای کارمندان در محل کارشان

استفاده از بعضی از ترفندهایی که در ادامه بیان کرده ایم می تواند پیشنهادهای مناسبی برای داشتن فعالیتهای ورزشی روزانه در محل کار شما باشد:

* همزمان چند کار را انجام دهید

اگر کار شما به این صورت است که پشت میز باید بنشینید و به امورات دفتری و رسیدگی به حساب و کتاب ها بپردازید؛ می توانید برخی از فعالیت های ورزشی زیر را انجام دهید:

  • باید چند حرکت کششی را بصورت اصولی یاد بگیرید.
  • حرکات کششی فرا گرفته را در طی روز کاری خود هر چند مدت یکبار تکرار کنید و این فعالیت را بصورت مستمر انجام دهید.
  • تعدادی وزنه سبک را زیر میز خود قرار دهید، در حالی که دارید دفاتر را چک می کنید و یا در حال بررسی صفحه لپ تاپ یا رایانه تان هستید، می توانید حرکات پا و کار کردن با وزنه ها و تقویت عضلات پاها و ران ها را انجام دهید.
  • برخی از انقباضات ایزومتریک را انحام دهید. حتما می پرسید انقباضات ایزومتریک چیست و چگونه؟ همه اینها به سادگی است.
    فقط کافی است که به راحتی عضلات شکم خود را به داخل برده و بدون اینکه نفس بکشید، چند ثانیه نگه دارید. سپس براحتی عضلات را رها و شل کنید. این کار را حداقل ۵ دقیقه بایستی انجام دهید.
حتماً بخوانید »»»
آنتی اکسیدان ها و نیاز ضروری بدن به آنها کدامند؟

* آسانسور را کنار بگذارید و با پله ها دوست شوید

شما شاید بارها این جمله بالا را شنیده باشید. اما حالا که بحث فعالیت ورزشی مناسب برای یک کارمند در میان است، یکبار دیگر ما آنرا به شما یادآوری کرده و امیدواریم که این دفعه به این قضیه جدی تر و متفاوت تر نگاه کنید.
بالا رفتن از پله ها، یکی از بهترین تمرین ها برای سیستم قلبی و عروقی می باشد. فقط ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بالا رفتن از پله ها در یک هفته کاری می تواند بسیار اثرات مفیدی برای سلامتی شما در پی داشته باشد.
پس اگر که قلبتان را دوست دارید، به پله های برقی و آسانسور روی چندان خوشی نشان ندهید و بجای آنها با پله ها آشتی کنید.

فعالیت ورزشی در محیط کار

* می خواهید بعنوان یک کارمند منضبط ، صبح زود در سر کارتان حاضر شوید؟
پس مقداری پیاده روی سریع و هیجانی را بعنوان فعالیت ورزشی در برنامه روزانه کاری خود قرار دهید.

احتمالا اکثر شما با وسایل نقلیه شخصی و یا عمومی در محل کار خود حاضر می شوید. . یا مقدار کمی هم پیاده روی سبک و کوتاه مدت (پس از پیاده شدن از وسیله نقلیه) تا حاضر شدن در محل کار دارید. آیا شما هم قبول دارید که این کار یک فعالیت ورزشی مناسب نبوده است؟. باید این را برای شما روشن کنم که شما در اصل، کالری زیادی نسوزانده اید تا سالم تر بمانید. در اصل ۱۵ دقیقه پیاده روی به حالت سریع و عجله ای تر می تواند برای شما بعنوان یک فعالیت ورزشی ، بسیار سودمند باشد.

کارمند منضبط

پس بیایید از فردا این عادت ها و فعالیت های مفید ورزشی را تمرین و پرورش دهیم:

مثلا اتومبیل خود را در پارکینگی دورتر از محل کار خود پارک کنید و با حالت پیاده روی تند بطوری که فکر کنید دیرتان شده خود را به محل کارتان برسانید.
یا اینکه دوچرخه و یا موتورسیکلت خود را چند روز بیرون نیاورید و به جای آن پیاده روی سریع کنید.

حتماً بخوانید »»»
کلسترول چیست؟ و چرا همه از آن وحشت دارند.

البته خودتان بهتر می دانید که بهتر است برای خرید نیازهای روزانه تا جایی که می توانید و تا زمانی که در توان شما است، اکثر این کارها و امورات را با پیاده روی رفت و برگشتی و بدون استفاده از هیچ وسیله نقلیه دیگری انجام دهید.

سالم و شاداب بمانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .